top of page
20221128_114306.jpg

Lesa pán (6. 11. 2022)

Akce pro celou rodinu pod názvem LESA PÁN proběhla v neděli 6. 11. 2022. Vyznačená trasa v délce cca. 3 km vedla lesem a na ní bylo umístěno 6 stanovišť, kde si účastníci prověřili v kvízu své znalosti z přírody. Velice nás potěšila tak velká účast, kdy se celkem ve všech věkových kategoriích účastnilo cca. 120 soutěžících. Vážíme si Vaši podpory v podobě tak vysoké návštěvnosti (někdy i z velké dálky). Akce Lesa pán se pořádala již podruhé a letos jsme okruhy otázek připravili opravdu pro všechny věkové kategorie. Každý soutěžící dostal odměnu.

Akce byla financována za podpory Středočeského kraje, EVO/OSČ/047081/2022.

Pozvánka ke stažení zde.

lesa pán_obr.jpg
SEtkání se stromy_obr.jpg

Setkání se stromy (22. 10. 2022)

Sobotní akce Setkání se stromy proběhla s velkou účastí dětí i dospělých. Na programu bylo poznávání stromů a zajímavosti o nich, ukázka výsadby sazenic, ovocnařství, výroba jablečného moštu, nebo tvoření z listů...opravdu program byl pestrý a bohatý. A počasí? To bylo na objednávku - hodinu před akcí přestalo pršet a v průběhu akce i několikrát vysvitlo sluníčko.

Akce byla financována za podpory Středočeského kraje, EVO/OSČ/047081/2022.

Pozvánka ke stažení zde.

Den na houby (1. 10. 2022)

V sobotu jsme uspořádali Den na houby - komentovanou prohlídku Michalem Plundrou. Bylo to příjemně strávené odpoledne, kdy jsme se dozvěděli mnoho informací ze světa hub, nasbírali jsme všechny houby co jsme v lese našli a určovali jejich názvy a také se dozvěděli jednotlivé znaky, podle kterých zjistíme, které sbírat (a pochutnat si na nich) a které jenom obdivovat v jejich plné kráse - ale nechat je v lese.

Akce byla financována za podpory Středočeského kraje, EVO/OSČ/047081/2022.

Pozvánka ke stažení zde.

den na houby_obr.jpg

Mezinárodní noc pro netopýry (27. 8. 2022)

V sobotu proběhla v našem ekocentru Netopýří noc. Obdobné akce se pod hlavičkou Mezinárodní netopýří noci konají na různých místech po celém světě a jejich posláním je seznamovat veřejnost se životem netopýrů a vést k jejich ochraně. Akce se vydařila, účastníci se dozvěděli mnoho zajímavého, viděli netopýry zblízka, měli možnost je venku sledovat přes ultrazvukový detektor a zejména děti ocenily vyrábění různých typů netopýrů z papíru či ze dřeva, které si na památku odnesly domů.

Akce pořádaná ve spolupráci se ZO ČSOP Nyctalus v rámci Národního programu ČSOP Ochrana biodiverzity (http://biodiverzita.csop.cz/).

Pozvánka ke stažení zde.

netopýr.jpg
DOL_obr.jpg

Den otevřených lesů (18. 6. 2022)

Za horkého dne, kdy teploty byly přes 30°C, se u nás uskutečnil Den otevřených lesů. Dozvěděli jste se spoustu informací o lese, o přírodě a jeho obyvatelích a vyzkoušet jste si mohli  skutečnou lesní práci s lesníky. Během dne proběhly 3 komentované prohlídky a připraveno bylo drobné občerstvení.

Akce se konala ve spolupráci se společností SVOL, https://www.svol.cz/ a byla

financována za podpory Středočeského kraje. EVO/OSČ/047081/2022.

Pozvánka ke stažení zde.

bottom of page