Ekocentrum Vrátkov

Naši lektoři

Náš tým tvoří kvalifikovaní lektoři environmentální výchovy i volnočasových aktivit s odpovídajícím vzděláním i praxí. Můžete si tak popovídat s lesníkem, montessori pedagogem, či zahradníkem, strávit čas s lektorkou z komunitní školy, co má přírodu v malíku, nebo poznat mladou ženu, která se zamilovala do práce se dřevem. 

 

Michal Plundra

Ahoj, jmenuji se Michal. Mé profesní působení má široký záběr, podobně jako koníčky. Jsem vystudovaný zahradník a ekolog a aktuálně se bavím především přírodě blízkým zahradničením, permakulturou a bylinkařením. Pracuji v Montessori škole Andílek jako pedagog biologie a environmentálních témat. Ve zbylém čase se zabývám navrhováním a realizací zahrad, vzděláváním a lektorováním pro Kokoza.cz o.p.s a vzdělávací centrum Tereza, z.ú. - Ekoškola, program Globe. Na Vrátkově se se mnou můžete potkat při víkendových workshopech a programech pro školy, nebo na příměstském táboře.

 

Tereza Koháčková

Ahoj, jmenuji se Tereza. Od dětství mám blízko k přírodě. Baví mě její poznávání i odkrývání souvislostí a ráda je zprostředkovávám dalším lidem. Působím jako průvodkyně dětí v oblasti přírodovědy a věnuji se učení venku v komunitní škole Dokolečka z.s.. Na Vrátkově vedu kroužek Lesohrátky a spolupracuji na letních táborech.

 

Jakub Brichta

Jmenuji se Jakub a jsem lesník. Mým hlavním úkolem je starat se o les a lesní zvěř. Mé vzdělání, práce a zájmy jsou však daleko barvitější. Věnuji se lesní pedagogice, rád po lese provázím a odkrývám jeho tajemství ostatním. Les vnímám všemi smysly a chápu jej jako místo k životu i k sebepoznání. Proto se jej snažím chránit a zachovávat jeho zdraví. Zabývám se také výzkumem lesa a hledáním rovnováhy mezi přírodou a člověkem. Na Vrátkově vedu kroužek Mladý lesník, spolupracuji na programech pro školy a jsem jedním z táborových vedoucí.

 

Kuba Čepelák

Říkají mi Kuba. Jsem zahradník, sadař a lektor zahradnických programů pro děti. Pošemberskými lesy a hvozdy se toulám již od dětství a nejen já v nich, ale i ony ve mě zanechaly stopu. Během života docházím k určitému poznání o Přírodě, dějích i prožitcích v ní, a tak je sdílím dál, stejně tak jako její lesní krásy (nejen) kolem Vrátkova. Po letech práce se Zemí a rostlinami oprašuji i své pedagogické vzdělání a na Vrátkově mám v režii výukové programy pro školy a jsem v týmu příměstských táborů.

 

Katka Erbenová

Jmenuji se Katka a už svoje dětství jsem trávila v dílně svého dědečka. Pod jeho dozorem jsem si postupně osvojila toto ušlechtilé řemeslo a pokračujeme spolu s maminkou v rodinné tradici. Máme svojí dílnu v Klánovicích. Mimo jiné bych ráda předala svoje zkušenosti dalším mladým lidem se zájmem o dřevo. Na Vrátkově povedu kroužek Dřevařík – mladý truhlář, kde se naučíme s dětmi různé techniky zpracování a práci s drobným nářadím.